FAQ

1. Aká je cena za video?

Napíšte mi a veľmi rád Vám odošlem cenovú ponuku na všetky balíky a príplatkové služby.

2. Používaš aj dron?

Dron v súčasnosti nevlastním. Poznám však šikovných kolegov - dronistov, ktorí by v prípade voľna mohli dobehnúť natočiť pár záberov, samozrejme za príplatok.

3. Ako prebieha rezervácia termínu?

Napíšete mi buď cez formulár alebo sociálne siete, odošlem Vám cenník, vyberiete si vyhovujúci balík, spíšeme zmluvu, zaplatí sa záloha a odvtedy som oficiálne Váš svadobný kameraman :)

4. Aké dlhé videá zo svadby robíš?

Robím kratšie 10 až 12 minútové a potom aj dlhšie, 20 až 30 minútové. K obom formátom dostanete aj krátky highlights klip. V prípade želania Vám viem dodať aj nezostrihané, "surové" zábery momentov zo svadby, ktoré si vyberiete (príhovory, prvý tanec, kázeň a podobne).

5. Cestuješ za svadobným videom?

Samozrejme a veľmi rád. Pri väčších vzdialenostiach je tiež zodpovednejšie vziať aj ubytovanie. Forma ubytovania je už vecou dohody.

6. Je možné natočiť portrétne zábery v iný deň?

Toto je ideálne riešenie. Máme oveľa viac času a vieme navštíviť miesta, na ktoré by sme sa počas svadobného dňa nedostali. Keď to ale nie je možné, tak mne osobne zo svadobného dňa na natočenie portrétnych záberov stačí 20 minút. Ak sa na to necítite, môžeme ich úplne z videa vynechať :)

7. Môžeme si vybrať hudbu do videa/videí vopred alebo neskôr my?

Nakoľko rešpektujem autorské práva iných umelcov, vo svojich videách používam len hudbu z audiobanky. Hudbu do videa vyberám podľa toho, akú náladu chcem navodiť. Skrátka takú, ktorá sa hodí, čo je celkom náročné vedieť dopredu. Ale nebojte sa, pokiaľ nebudete s mojim výberom spokojní, dohodneme sa, ako to napraviť :)

8. Ako dlho potrvá, kým uvidíme naše svadobné videá?

Spracovanie a odovzdanie videa môžete očakávať v priebehu 2 - 3 mesiacov po svadbe, niekedy aj skôr :) Ku koncu sezóny treba rátať s dlhším spracovaním než na jej začiatku.